Kopie - kokot.png
Kořeny skupiny DKH 1619 sahají až do roku 1987, kdy vznikla šermířská skupina nesoucí název Huntýři.Tehdejšími členy byli Jirka Šulc, Martin Junek, Pavel Šulc a Vlasta Vendler. Za 25 dlouhých let však došlo k množství personálních i jiným změn, po kterých z původních členů zůstal v aktuální sestavě jen současný velitel skupiny Jirka Šulc.

Samotné uskupení DKH 1619 vzniklo v roce 1995 z původního dělostřeleckého regimentu C&K 27 Artilerie regiment 1866, kdy došlo k zaměření jednotky na období třicetileté války.
C&K 27

C&K 27

Krom této epochy se ovšem skupina více či méně zaměřuje i na období antického Říma, napoleonských válek, II. světové války a na historii vývoje palných zbraní od počátků střelného prachu v Evropě do poloviny 20. století. Zároveň externě spolupracujeme se skupinami Corporal a Benedikt.

Domovem Dělostřelců Kryštofa Haranta je Pocidliní, zúčastňujeme se však akcí po celém území České republiky, ať už se jedná o historické rekonstrukce a bitevní ukázky, nebo o samostatná vystoupení s některým z našich programů.

Skupina má v současné době 10 stálých členů. Je složena jak ze šermířů s mnohaletou zkušeností, tak z mladých zájemců o dějiny a vojenskou historii. Pro mnohé z nás je vojenství a historie nejen koníčkem, ale i profesí.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one